Nejlepšími českými maratónci roku 2014 Rybářová a Kozubek

04.02.2015 16:40

Ti nejlepší z celého Českého svazu plaveckých sportů byli letos slavnostně představeni v řecké taverně KRÉTA v Praze - Podolí. V kategorii dálkových plavců vyhrála Silva Rybářová (Kometa Brno, trenér Zdeněk Tobiáš), před druhým Matějem Kozubkem (Bohemians, trenér Jan Srb) a třetí Lenkou Štěrbovou (SC PA Pardubice, trenér Josef Nalezený).

Matěj Kozubek vyhrál podle očekávání v kategorii juniorů (dokonce 59% všech hlasů). K tomu ho předurčovalo jeho fantastické šesté místo na mistrovství světa juniorů na Balatonu, všech (!!) pět mistrovských juniorských domácích titulů (5km a 10km bazén, 5km časovka a maratóny na 10km i 20km), premiérový seniorský titul na 20km, celkové vítězství v Českém poháru, bojovný výkon na MEJ v Záhřebu a české juniorské rekordy na 10.000m, 15.000m i 20.000m. Matěj navíc dokázal v nevyzpytatelné anketě vítězství obhájit.