O pohár Lídy Jelínkové DP Mělice

10.06.2014 19:57

V sobotu se nejdříve plavalo 5km intervalově a mezi mladšími dorostenci zvítězil Tomáš, čímž se výrazně přihlásil o nominaci na MEJ, kam se již dříve kvalifikoval Matěj a tak bral závod jen jako možnost se rozplavat před nedělní dvacítkou.

V neděli od počátku 20km trati se nadějně držel Matěj, který byl dlouho ve hře o start na seniorském ME. Ve chvíli, kdy už zůstali ve hře pouze tři plavci o dvě postupová místa, Matěj nezachytil nástup vedoucí dvojice a se ztrátou pouhých 5 minut doplaval na vynikajícím 3. místě. Ještě větším překvapením byl výkon Tomáše, který po včerejším parádním výkonu pokračoval i dnes ve fantastickém představení a celých 9km se udržel vedoucí skupinky. Nakonec však tempo i díky včerejšímu výkonu neudržel a do premiérového cíle 20km doplaval na krásné páté příčce.