Fantastické vystoupení na mistráku dorostu v Ústí. Matěj odjížděl s přáním získat první bazénovou medaili a že z toho budou hned tři a k tomu dva tituly MČR. Prostě paráda.

Matěj po náročných soustředěních překvapil spíše umístěním, než časy. Únava byla ještě znatelná, ale ze 7 startů 3 zlata, 3 stříbra a jeden bronz - to je určitě mnohem víc, než se čekalo.

Další parádní vystoupení Matěje. Na družstvech mu to vždy jde a dokáže se vyhecovat. Hned první start na 400 PZ byl osobák o neuvěřitelných 8 sekund. Následovala přemotivovaná 1500 a přepálený start. Druhý den nejdříve opět zlepšení na 200Z a nakonec jen miniaturní, přesto osobák na 400K. Výsledkem je zasloužená bronzová medaile, ke které Matěj přispěl výraznými body.

Parádní vystoupení klokanů při semifinále MČR družstev a těsné vítězství v české části. Matěj přispěl velkou porcí bodů a několika skalpy druhých Plzeňáků. V dubnu v Brně se bude bojovat o tituly a Bohemka nechce být ten vzadu.

V sobotu s klubem vyhrát krajské kolo MČR družstev a s titulem Mistři Prahy se stát v neděli Mistrem ČR v dálkovém plavání dorostu na 5km. Co víc si přát.

První závody letošního roku a celkové čtvrté místo v Neratovickém sprintérském víceboji. K tomu druhá přička za krátkou polohovku. Celkem povedený start do nového roku.

Letošní zimní bazénový mistrák byl pro Matěje nakonec trochu trápením, kdy po prodělané nemoci se nepodařilo již formu vyladit do špičkové podoby. Přesto všechny starty do finále a umístění od 4 do 7 místa jsou parádní.

Mates v pátek splnil klubovou povinnost a připsal si na konto v Kladně na krajských přeborech dorostu a dospělých vítězství a druhé místo. V sobotu v Krnově fantasticky sekundoval nejlepším dálkovým plavcům a v nabité mezinárodní konkurenci obsadil parádní 6. místo v ještě lepším čase. Byl to nejen osobní, ale i oddílový rekord. V neděli na závěr víkendu plnil i sponzorskou povinnost a během na 4km se zapsal do výsledkové listiny SALOMON běhu, kde podpořil svůj SOLOMON SUUNTO TEAM.

Matěj si prosadil start na závodech přes ne úplně doléčenou virozu. Výsledky určitě nejsou špatné, ale Matějova výkonnost by měla být o něco dále. Možná to chtělo doležet a připravit se až na další závody.

Na podzimním rožni si Matěj dal neobvyklý trojboj. Nejdřív v hlavním závodu na 15km byl druhý, na 5km, který následoval bezprostředně po byl třetí a pak se ještě vyplaval na 1km, kde suvereně vyhrál!

Matěj pokračuje v parádních výkonech a na Pastvinách vyhrál 3km na rozplavání i hlavní závod na 10km.

Matěj plaval fantasticky a bral celkově bronzovou medaili a zároveň zlatou mezi staršími dorostenci na Lipně z mistrovské 20. Nejdříve v sobotu s přehledem vyhrál závod na 1km a poté dovedl "A" štafetu Bohemians na slušné 6. místo. V neděli po dvacítce se šel ještě vyplavat na 3km a dokončil na pátém místě.

Matěj plaval v Havířově 9km hodně aktivně a dokonce byl v úniku s pozdějším vítězem, ale po 9km prožil krizi a spadl na celkové a přesto parádní 3. místo.

A po týdnu závod na 10km jako přes kopírák. Nezachycení nástupu soupeře a celkové druhé místo. Následně malá náplast v podobě vyhrané jedničky. Celkově to znamená posun na druhé místo v poháru.

Vltavický závod na Lipně se stal už druhým Matějovým triumfem v letošním roce po Hlučínu. Sobotní závod na 5 km po chybě soupeře vyhrál. V neděli doplaval druhý a v celkovém součtu časů na 5 + 10 km získal Pohár starostky Černé v Pošumaví.

Evropský pohár na 5 km je hodně rychlá záležitost. Proto je 15. místo a celková ztráta na vítěze pouhých 27 vteřin další vynikající výsledek. Jetě zapracovat trochu na závěrečné rychlosti a bude se moci poměřovat s nejlepšími.

Zatím životní závod zaplaval Matěj na Mistrovství Evropy juniorů na 7,5 km v tureckém Kocaeli. Konečné 9. místo je parádním výsledkem a nejlepším umístěním našich. V celé historii je to třetí nejlepší výsledek vůbec.

Matěj dokázal na Hlučíně všechny své soupeře nechat za sebou a premiérově získal prvenství v závodě na 10km. V neděli na 5 km se snažil být aktivní po celou dobu závodu a dohmátl na třetím místě jen vteřinu po vítězi. V součtu obou dnů se stal celkovým vítězem Poháru města Hlučína s náskokem pouhých 0,6 desetin vteřiny. Navíc si dal ještě v sobotu 3km na vyplavání a suverénně tuto trať vyhrál.

Matěj se na Vltavském závodě rozhodl útočit hned od začátku. A vyplatilo se. Jednoho z hlavních soupeřů v závodě se mu podařilo záhy setřást. Skoro celý závod si odtáhnul a jen v závěru se projevila zkušenost a síla soupeřů, kteří jej odsunuli na třetí místo.

Matěj zaplaval na Seči parádní závod na 10km. Celý závod se udržel na špici s nejlepšími a jen v závěru nestačil na drtivý finiš starších a zkušenějších závodníků.

Celkové čtvrté místo je skvělým příslibem pro blížící se MEJ.

Ejpovickou devítku (součet 5+3+1km) zvládnul Matěj výborně. Po čtvrtém místě na 5km odplaval v sólo závodě 3km místo v teamu a 1 km doplaval na třetím místě. V celkovém součtu časů to znamenalo vítězství mezi dorostenci a absolutně druhé místo.

Matěj vybojoval na Velkém boleveckém rybníku v Plzni v závodě MČR v dálkovém plavání na 10 km bronzovou medaili ve starším dorostu a celkově sedmé místo, když se celý závod udržel ve vedoucí skupince.

Na dospělém mistrovství republiky se Mates probojoval jednou do elitní desítky na 1500K a byl členem 6. štafety mužů Bohemians na 4x100K.

Matěj se zúčastnil s Českou dálkoplaveckou reprezentací 2. kola Evropského poháru v maďarském Balatonu závodu na 10 km. V pekelném prostředí pálícího slunce a vody, která měla 29°C doplaval celkově na 15. místě jako druhý junior závodu.

Matěj zaplaval první den mistrovství parádní čas na 800 K. Další dny vlivem tepla se zhoršily dýchací podmínky a již se necítil dobře. Přesto jsou výsledky jedno 4, 5 a dvě 6 místa parádním umístěním. Snad to někdy cinkne i v tom bazénu.

Matěj letos přešel do staršího dorostu, takže bylo jasné, že obhajoby loňských prvenství budou velmi těžké. Přesto stříbro na 5km a obhajoba celkového šestého místa je parádním výsledkem. Hlavně odstup od nejlepších se zmenšil o více než polovinu. A nejvíc budeme Matějovi držet pěsti na juniorském mistrovství Evropy v Turecku na konci července.

Pro Matěje byla Praha 2013 pouze kontrolní závod místo zrušené dálky. Přesto parádní osobák na 400 kraul a potvrzení reprezentační výkonosti už na druhé trati. Nejdříve před měsícem 1500 VZ.

Reprezentační soustředění pod vedením trenéra Rostislava Vítka bylo jistě velkým zpestřením Matějovi přípravy. Trenér Matějovu snahu ohodnotil takto:

"Pochvalu za pracovitost a vůli zasluhují především Matěj Kozubek,který vše

odplaval na jedničku a na 5km pěkný osobáček. Navíc vše odtrénoval

s velkou snahou udržet se starších, zkušenějších, rychlejších a přitom jim i

mnohokrát konkuroval."

Západočeský pohár přinesl dva osobáky na 100K a 200M. Zvláště vítězství na 200M je cenné a k tomu ještě stříbro na 1500K. Jinak k výraznějším posunům časů nedošlo a následuje trochu oddych. Ještě provětrat na lyžích a přesun do Strakonic na 14 denní soustředění.

Týden po finále ligy přišlo další zlepšení na 1500 K a hned o více než 6 sekund. K tomu další osobáky na kraulových tratích a protrpěná 200 prsa. Podaří se ještě ty krauly někam posunout?

Tři starty ve finále MČR družstev v Brně a celkem 6 osobáků. Navíc limit do reprezentačního družstva juniorů pro příští rok na 1500 K v parádním čase 16:39,38.

400 polohovka poprvé pod 5 minut na dlouhém bazénu a 200 Z pod 2:20. Prostě se podařilo naprosto vše. Jen velká škoda, že se forma někam schovala minulý týden.

Matěj šel do zimního MČR v dálkovém plavání na 5km v Podolí s velkým očekáváním. Začátek byl moc pěkný a první kilometr i nadějný. Potom se přece jen projevila asi prodělaná nemoc a tréninkový výpadek. Matěj začal na své soupeře ztrácet a pěkné 5 místo ve starším dorostu a celkově 10 mezi muži je sice velmi pěkné umístění a čas pod 59 minut super kvalitní, přesto zaostal za limitem na MEJ o více než minutu. To s největší pravděpodobností znamená rozplynutí snu o letošním startu na vrcholném evropském závodě pro juniory.

Plzeňského Vytrvalce Matěj zvládl celkem dle očekávání v dobrých časech. Do plné spokojenosti již chybí jen vteřinky na nejdelších tratích a na to je ještě dost času na přípravu.

Matěj zvolil po nemoci regionální závody před českým pohárem a výsledek je nad očekávání. Tři výrazné osobní rekordy a především jasné vítězství v celém kraulařském víceboji v Lounech je snad příslibem před jarními vrcholy. Již za týden bude při Vytrvalci v Plzni první pokus o zdolání potřebných časů na 1500m.

Následovat bude MČR v dálkovém plavání na 5km a finále družstev koncem dubna v Brně.

Matěj se konečně po nemoci opět vrhnul do tréninku a připravuje se na první závody.